O školi Izidora Poljaka Višnjica

Osnovna škola izidora Poljaka Višnjica

Sjedište Osnovne škole Izidora Poljaka, Višnjica je u Donjoj Višnjici (Grad Lepoglava). Škola u svom sastavu ima i Područnu školu Julijane E. Drašković u Cvetlinu (Općina Bednja).

Ravnateljica  škole je gđa. Martina Vusić.

Predsjednica Školskog odbora je gospođa Valentina Majer.

Tajnica škole je gospođa Kristina Žalac, a računovotkinja  gospođa Sonja Kolarek.

U matičnoj i područnoj školi zaposleno je 28 učitelja, pedagoginja, defektologinja i knjižničar na pola radnog vremena, dvije kuharice,  domar, pet spremačica.  Školu pohađa 158 učenika raspoređenih u petnaest razrednih odjela.

Učitelji analiziraju svoj rad i rad učenika na Razrednim vijećima, Učiteljskom vijeću, a usavršavaju se i na Školskim stručnim vijećima,  te na stručnim skupovima na županijskoj i državnoj razini.

Organizirane su izvannastavne aktivnosti, dodatna i dopunska nastava te rad u Učeničkoj zadruzi "Višnja." Učenici se uključuju i u izvanškolske aktivnosti prema interesu.