Vrtim zdravi film 2023./2024.

Učimo zajedno i učimo jedni druge 1

Nakon analize anketa učenika učiteljica voditeljica projekta na razini škole je uvidjela da učenici imaju nedovoljno znanja o nekim područjima. Stoga su učenici dodatno istražili zadane sadržaje, izradili radove i predstavili ih jedni drugima. Učenici su jedni druge educirali o tome:

• koje namirnice je najbolje jesti za doručak i zašto
  • koliko često bismo se trebali baviti tjelesnom aktivnošću
  • koje su hranjive tvari najvažniji izvor energije
  • što je bulimija
  • koliko bi trebala trajati tjelesna aktivnost
  • zašto je važno spavanje i zašto je važno ići na spavanje u određeno doba
  • zašto su dijete štetne
  • zašto je važno prilikom kupovine namirnica  proučiti količinu ugljikohidrata, masti, proteina i drugih hranjivih tvari koju one sadrže
  • zašto je važno proučiti kalorijsku vrijednost namirnica kada ih kupuju
  • zašto je važno proučiti  kalorijsku vrijednost namirnica koju pripremaju kada kuhaju
  • zašto je važno proučiti količinu hranjivih tvari koje pojedine namirnice sadrže u 100 grama
  • zašto je važno proučiti koliku kalorijsku vrijednost uneseš u organizam tijekom pojedinog obroka
  • zašto je važno proučiti koliku količinu pojedinih hranjivih tvari unese u organizam tijekom pojedinog obrok
  • zašto bismo trebali jesti integralni kruh naspram polubijelog kruha
  • koje grickalice bi bilo poželjno jesti ako već jedemo grickalice
  • kakav je odnos unosa i potrošnje kalorija, što je bazalni, a što radni metabolizam
  • što su namirnice s negativnom kalorijskom vrijednosti

Učenici 7.b razrednog odjela u srijedu 6.3.2024., a učenici 7.a razrednog odjela u četvrtak 7.3.2024. počeli s edukacijima  o važnosti sna. Učenici su dobili materijale koje su trebali proučiti, a kojima možete pristupiti putem priložene poveznice.

Nakon što su učenici 7.b razrednog odjela pogledali videozapis Zašto je san važan na papir su u obliku mentalne mape napisali što su naučili gledanjem videozapisa Zašto je san važan i nakon toga to napisali na interaktivni ekran.

Učenik 7.b razreda Marko Maltarić je učenike 7.b razreda educirao o sadržaju tema: Praćenje kalorijske vrijednosti; Zdravi kruh; Zdrave grickalice. Učenik 7.b razreda Maximilian Babić je učenike 7.b razreda educirao o sadržaju tema: Potrošnja kalorija u pojedinim tjelesnim aktivnostima; Metabolizam. Nakon toga su učenici 7.b razreda uredili pomoću pripremljenih materijala pano.

Učenice 7.a razreda Nika Gotić, Ema Hrženjak, Vanessa Đura i Ana Milešić su izradile plakat na temu Praćenje kalorijske vrijednosti hranjivih tvari; Koje grickalice su zdrave i plakat na temu Koji kruh je najzdraviji. Sadržaje plakata su izložile učenicima 7.a razreda. Učenici 7.a razreda Slavko Križanec i Matija Jagarinec su izradili plakat na temu Metabolizam i sadržaj plakat izložili učenicima 7.a razreda.

objavio: Martina Meznarić   datum: 12. 4. 2024.