Zelena čistka

U subotu, na sam Dan planeta Zemlje, naši učenici su se uključili u eko akciju Zelena čistka. Akciju su organizirali članovi DVD-a Višnjica te članovi Zavičajne udruge Višnjica. U skupljanju smeća oko potoka Sutinska na potezu dužem od kilometra, naših dvadeset troje učenika pratilo je odrasle volontere te su zajedno prikupili količinu smeća koja ne služi na čast onima koji otpad odlažu u prirodu. Zato svaka čast onima koji su ga iz prirode uklonili. Slasna nagrada na kraju akcije došla je u obliku jegera pečenog na vatri. Učenici se slažu da uopće nije teško biti pravi čuvar prirode, dapače, bilo je baš zabavno.

Aktivnost doprinosi ostvarenju projektnog cilja Podizanje ekološke osviještenosti i edukacija za održivi razvoj.

objavio: Ivana Karpov   datum: 24. 4. 2023.