Zelenim koracima

Zelenim koriacima je eTwinning projekt čiji nositelji su Martina Mikulaš iz Osnovne škole Ante Kovačića Zagreb, Hrvatska i Edina Džafić iz JU OŠ “Rainci Gornji” Kalesija, Bosna i Hercegovina. U projekt su uključene škole iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine.

Veselimo se suradnji!

 

 

Ciljevi:

Projekt Zelenim koracima promiče ekološku i društvenu odgovornost učenika kroz razne aktivnosti. Potiče na istraživanje i razumijevanje ekoloških problema s kojima se susrećemo, pronalaženje adekvatnih rješenja te aktivno sudjelovanje u zaštiti okoliša. Omogućuje razvoj i stjecanje kompetencija potrebitih u 21. stoljeću. Kroz suradničko i istraživačko učenje te praktični i kreativno-stvaralački rad potiče razvijanje socijalnih i građanskih kompetencija, poduzetništvo i inicijativnost. 

Namjena aktivnosti:

• Istraživanje i razumijevanje ekoloških problema.   

• Stjecanje spoznaja o uzrocima i posljedicama utjecaja čovjeka na prirodu.   

• Poticanje svijesti o važnosti očuvanja okoliša.   

• Promicanje timskog rada, komunikacijskih vještina, kreativnog razmišljanja i rješavanja problema.   

• Promicanje suradničkog i istraživačkog učenja.   

• Razvijanje navika aktivnog uključivanja i volontiranja u ekološkim aktivnostima u svojoj okolini.   

• Stjecanje digitalnih vještina i upoznavanje s digitalnim alatima.   

• Kritičko promišljanje o povezanosti vlastitog načina života s utjecajem na okoliš i ljude, razlikovanje pozitivne i negativne utjecaje čovjeka na prirodu i okoliš, osmišljavanje ekološke akcije.

• Zaključiti kako kao pojedinci promjenom navika i ponašanja možemo pridonijeti očuvanju naše planete.

Nositelji aktivnosti:

Martina Mikulaš iz Osnovne škole Ante Kovačića Zagreb, Hrvatska i Edina Džafić iz JU OŠ “Rainci Gornji” Kalesija, Bosna i Hercegovina

Provoditelji aktivnosti: 

Učiteljica kemije, biologije i prirode Martina Meznarić, učenici  

Program i sadržaj aktivnosti:

projektna knjiga, evaluacija učitelja i učenika • Prezentacija projekata u školi, za roditelje i lokalnu zajednicu. • Izrada digitalne zbirke projektnih rezultata (fotografije i videozapisi) te njihova objava na školskoj web stranici ili društvenim mrežama • Organizacija završne izložbe ili događaja na kojem će se prikazati ostvareni rezultati projekta. Diseminacija / projektna vidljivost: Projektna vidljivost bit će postignuta putem sljedećih aktivnosti: – Objava rezultata projekta na školskoj web stranici i društvenim mrežama. – Organizacija završne izložbe ili događaja za roditelje i lokalnu zajednicu. – Suradnja s drugim školama radi razmjene iskustava i rezultata projekta. – Sudjelovanje na školskim ili lokalnim konferencijama ili događanjima kako bi se podijelila iskustva i rezultati projekta s širom publikom. 

Vremenik: 

Tijekom školske godine 2024./2025. 

Predviđeni troškovnik:

Mogući troškovi prijevoza. 

Način vrednovanja:

Stvaranje zbirke materijala, videokonferencije, samovrednovanje, evaluacija učitelja i učenika, prezentacija projekta u školi, za roditelje i lokalnu zajednicu, izrada digitalne zbirke projektnih rezultata (fotografije i videozapisi) te njihova objava na školskoj web stranici ili društvenim mrežama, organizacija završne izložbe ili događaja na kojem će se prikazati ostvareni rezultati projekta.   

Na mrežnim stranicama razreda i škole, rezultati i izvješća projektnih aktivnosti se skupljaju i objavljuju na stranicama škole, putem eTwinninga I Twinspace-a, dijele se dojmovi, skupljaju ideje za nove aktivnosti, povezuju škole, učitelji i učenici.   

Skip to content