Domaćinstvo - čizmice za svetog Nikolu

U izvannastavnu aktivnost Domaćinstvo uključeni su učenici kombiniranog razrednog odjela 1. i 2.b. Od početka školske godine smo bili jako vrijedni i puno toga naučili.

Sve je započelo s priborom za šivanjm. Učenici su imenovali i pregledavali pribor te porazgovarali o mogućim opasnostima kao što su vrh igle ili oštre škare. Važno je biti oprezan i paziti na druge.

Upoznali smo vrste igli i njihovu namjenu (tanke, debele, mala i velika ušica),vrste konca i tkanine te pomoć kod šivanja, gljivu za šivanje.

Učili smo uvlačiti konac u iglu i vezivati  čvor, krpali smo poderanu tkaninu. Naučili smo kako pravilno zašiti dugme kroz rupice, ali nikako oko dugmeta jer se dugme mora provući kroz rupicu i zatvoriti otvor na tkanini.

Na kraju smo uzeli iglu, konac i tkaninu u obliku čizme koju smo trebali spojiti, sašiti . Svaki od nas  spajao je  svoju čizmicu birajući samostalno način šivanja koji smo naučili.

Uspjeli smo, čizmice su bile savršene.

učiteljica Ljubica Pokupčić

objavio: Ivana Karpov   datum: 4. 12. 2020.