Upute Stožera CZVZŽ - obavijest za roditelje i skrbnike

Kako je naglo porastao broja zaraženih na području Varaždinske županije u proteklih nekoliko dana i s obzirom da slijedom toga često dolazi do ispadanja grupa i razreda iz redovne nastave,  Epidemiološka djelatnost Zavoda za javno zdravstvo Varaždinske županije upućuje odgojno – obrazovne ustanove da one preuzmu obvezu osobnog obavještavaju i informiraju o samoizolaciji i karanteni svakog roditelja djeteta koje se stavlja u tu mjeru. To znači da škola dobije obavijest od epidemiologa, a potom škola/razrednici obavještavaju roditelje djece. Roditelji će, uz spomenutu obavijest, dobiti i Uputu HZJZVŽ o samoizolaciji/ karanteni djece.

S druge strane, ako je Vašem djetetu epidemiolog odredio samoizolaciju/karantenu, nevezanu uz školu, već uz Vaše osobne kontakte, molimo Vas da o tome odmah obavijestite razrednika/školu jer je škola obvezna informacije o broju djece u samoizolaciji i broju zaražene djece svakodnevno slati u MZO.

objavio: Martina Vusić   datum: 20. 10. 2020.